ترابری

اشنایی با تجارت کالای وادراتی از المان

اشنایی با تجارت کالای وادراتی از المان:

 

 

ترابری در تبریز ترابری شهرام ترابر :

 

 

واردات یکی از کلماتی است که محدوده وسیعی از خدمات و سرویس های شرکت ها و سرویس دهنده های مجاز را در برمی گیرد . یکی از موارد مهم در یک فرایند موفق واردات تعیین نیاز ها و برآورد مشتری های احتمالی آن کالا است . همچنین روابط بین کشور های مبدا و مقصد و فاکتورهای حفظ کیفیت کالا از مواردی هستند که در جمع آوری اطلاعات فرایند وارداتقابل تامل هستند . در یک تجارت موفق کالای وارداتی از خدمات ترانزیت لجستیک استفاده می شود . حمل و نقل بین المللی یک کسب و کار شناخته شده برای ترابری کالای وارداتی محسوب می شود .

یکی از مواردی که در تعیین نحوه انتخاب ناوگان و کریر(حمل کننده ی فیزیکی کالا)  دارای اهمیت است نوع کالا است . پیشرفت تکنولوژی در ساز و کارحمل و نقل چندوجهی لجستیک از نظر تعیین قیمت و کاهش آلودگی محیط زیست دارای اهمیت می باشد . یکی از مواردی که در تعیین ناوگان حمل و نقل بین المللی کالای وارداتی از جمله هوایی ، دریایی ، زمینی(جاده ای) و ریلی دارای اهمیت است نوع  و سرعت لازم برای ارسال بار است .

 اجزایی از قبیل تجربه سرویس دهنده  ، محل قرارگیری ارگان خدمات رسانی ، شغل های به وجود آمده ، تعاملات گروهی و آمار تخمینی موفقیت از نیاز های پایه ای برای شناخت بهتر  محسوب می شوند .

شرکت های حمل و نقل بین المللی خدمات خود را در قالب محدوده وظایف به مشتریان ارائه می کنند . این کمپانی ها بعد از برآورد شیوه ی لجستیک حمل و تعیین قیمت ، با جمع آوری مدارک لازم این سرویس های ترانزیت کالا را انجام می دهند .

تکنولوژی حمل و نقل کالا در طول تاریخ دستخوش تغییرات فراوانی شده است  . فناوری های بسیاری در زمینه ی شیوه ی لجستیک ترانزیت و نرم افزار ها و سخت افزار های کنترلی ارائه شده اند . در اینجا به 5 روند که در تحول تکنولوژی ترابری کالاسودمند هستند را معرفی می کنیم .

سرویس دهی بهتر در تحویل کالا به مقصد ،  سرویس دهی با نیرو و دقت کامل ، توجه به زمانبندی و تجربه ، بهینه سازی ناوگان مناسب ، دسته بندی اطلاعات و استفاده از داده ها برای بهینه سازی حمل و نقل بین المللی از این دسته روند ها هستند .

کالای زیادی از جمله الکترونیک، پوشاک، مواد غذایی، مواد شوینده و پوشک در تامین نیاز های تمام کشور ها نقش دارند . در هر کشوری به صورت روزانه از این کالا استفاده می کنند .

برای دریافت سرویس های حمل و نقل بین المللی که در رابطه با کشور آلمان انجام می شود ، می توان به شرکت هایی که خدمات بین المللی را با کشور آلمان انجام می دهند مراجعه کرد . کشور آلمان در همسایگی کشور ایران نیست به همین دلیل ترانزیت کالا با استفاده از روش های حمل و نقل چندوجهی بین المللی با عبور از چند کشور در مسیر امکان پذیر است .

ذخایر طبیعی این کشور شامل سنگ آهن، زغال سنگ، لیگنایت (نوعی زغال سنگ قیردار)، پتاس، گاز طبیعی، الوار، اورانیوم، مس، نمک و نیکل است .

محصولات کشاورزی کشور آلمان که می توانند گزینه های خوبی برای وارداتکالا باشند شامل ذرت، گندم، سیب زمینی، چغندر، جو، میوه رازک، انگور، حبوبات، گوشت و لبنیات می باشد .

اقلام عمده که در کشور آلمان وارداتی است شامل ماشین آلات، مواد سوختی، وسایل برقی، تجهیزات حمل و نقل و مواد غذائی و اقلام عمده صادراتی کشور آلمان ماشین آلات، مواد شیمیائی، خودرو، محصولات آهن و فولاد، مواد غذائی، وسایل الکترونیک و منسوجات .

آلمان به دلیل حضور در مرکز اروپا ، قطب حمل و نقل اروپا به حساب می‌آید . آلمان دارای حمل و نقل متراکم و شبکه‌ ی مدرن ترانزیت است و در شبکه بزرگراهی و اتوبانی از نظر مقدار و طول رتبه سوم در جهان را داراست. این کشور دارای خط راه‌آهن پرسرعت است. بزرگترین فرودگاه آلمان فرودگاه فرانکفورت می باشد که سومین فرودگاه بزرگ اروپا و مرکز اصلی فعالیت لوفت‌هانزا است ؛ در حالی که فرودگاه برلین تگل و فرودگاه دوسلدورف مراکز فعالیت ایر برلین هستند.

ارسال بار از آلمان l حمل بار از آلمان l واردات از آلمان  :

کشور آلمان یکی از کشور هایی است که  مقیاس های بالای وارداتی کشور های از جمله ایران را کنترل می کند .  آلمان به خاطر پتانسیل بالای ایجاد شده که در صنعت تولید و صادارت کالا داراست دارای فاکتور های صادراتی رقابتی می باشد . کشور آلمان از جمله کشورهای اروپایی می باشد که جز پنج کشور عمده وارد کننده کالا به ایران است . وقتی که کشور آلمان را برای واردات کالا انتخاب می کنیم ابتدا به بررسی کیفیت و قیمت کالا می پردازیم . پس از انتخاب کالای مناسب به نحوه انجام فرایند های کریرینگ و فورواردینگ و جمع آوری مدارک لازم برای بارگیری کالا و قراردادن آن در فرایند حمل و نقل بین المللی می پردازیم .

در فرایند حمل و نقل بین المللی و واردات نوعی از کالا از کشور آلمان به ایران نیاز به تعیین دقیق مسیر و زمان ارسال و دریافت کالا داریم . یکی از مسائل مهم در پروسه ی ترانزیت و رسیدن به دست مشتری وارد کننده انبارداری لجستیک است . این فرایند بسته به نیاز خریدار واردکننده و تاثیر انبارداری بر کیفیت کالا تعیین می شود .

کشور آلمان کشوری پیشرفته است که پیشرفت تکنولوژی و صنعت در آن باعث ایجاد این فاکتور های فراگیر رقابتی وارداتی برای کشور ها همسایه اروپایی و همچنین کشور های در حال توسعه همچون ایران است .

10 کالای برتر کشور آلمان از نظر تجارت صادرات :

گروه های صادراتی زیر صادرات بیشترین ارزش دلار در حمل و نقل جهانی آلمان طی سال 2017 را نشان می دهند. همچنین نشان داده شده است که درصد سهم هر نوع صادرات از نظر صادرات کلی از آلمان نشان می دهد.

ارزشمندترین محصولات صادر شده در آلمان خودروها هستند و قطعات و لوازم جانبی خودرو ، داروهای درمانی و یا پیشگیری کننده و سپس هواپیماهای هواپیما شامل هواپیما، هلی کوپتر، فضاپیما و ماهواره ها هستند.

 1. وسایل نقلیه: 257.2 میلیارد دلار (17.8٪ کل صادرات)
 2. ماشین آلات از جمله کامپیوتر: 245.4 میلیارد دلار (17٪)
 3. ماشین آلات و تجهیزات الکتریکی: 148.8 میلیارد دلار (10.3٪)
 4. داروسازی: 84.1 میلیارد دلار (5.8٪)
 5. تجهیزات نوری، فنی و پزشکی: 72.8 میلیارد دلار (5٪)
 6. پلاستیک، محصولات پلاستیکی: 63.6 میلیارد دلار (4.4٪)
 7. هواپیما، فضاپیمای: 41.8 میلیارد دلار (2.9٪)
 8. مقالات آهن یا فولاد: 30.5 میلیارد دلار (2.1٪)
 9. سوخت های معدنی از جمله نفت: 26.8 میلیارد دلار (1.9٪)
 10. آهن، فولاد: 26.4 میلیارد دلار (1.8٪)

بیش از دو سوم (69٪) از کل ارزش حمل و نقل جهانی خود، 10 صادرات آلمان را شامل می شود.

آهن و فولاد نشان دهنده سریعترین رشد در میان 10 دسته صادرات برتر است که از 2016 تا 2017 به میزان 21.4٪ افزایش می یابد.

در رتبه دوم برای بهبود فروش صادراتی، بخش نوری، فنی و پزشکی بود که ارزش آن 11.5 درصد بود.

ماشین آلات از جمله رایانه ها با 9.9٪ قدردانی شده اند که طبق دسته بندی داروها به ترتیب 9.1٪ سال در سال است.

دو دسته برتر، یعنی هواپیما یا فضاپیما (پایین -6.1٪) و سوخت های معدنی از جمله نفت (-8.4٪) کاهش یافته است.

10 شرکت برتر آلمانی از نظر صادرات کالا :

در ذیل شرکت های بزرگ صادرات آلمان که توسط ارزش دارایی سازمان یافته اند ، دسته بندی شده اند . نمایش داده شده در پرانتز، صنعت اصلی است که هر شرکت در آن فعالیت می کند. همچنین  تغییر در ارزش دارایی از ماه مه 2017 در مقایسه با ماه مه 2016 نشان داده شده است .

 1. گروه فولکس واگن (سازنده ماشین / کامیون): 458.7 میلیارد دلار آمریکا، تا سال 2016 10.6 درصد افزایش یافته است
 2. دایملر (سازنده ماشین / کامیون): 265.3 میلیارد دلار، افزایش 8.6٪
 3. گروه BMW (سازنده ماشین / کامیون): 210.3 میلیارد دلار، 6.3٪
 4. زیمنس (کنگلومراس صنعتی): 133.1 میلیارد دلار، کاهش -0.6٪
 5. بایر (مواد شیمیایی متنوع): 90.1 میلیارد دلار، 6.5٪
 6. مواد شیمیایی متنوع BASF)): 83.9 میلیارد دلار، 4.7٪
 7. تجهیزات پزشکی، لوازمFresenius)): 49 میلیارد دلار، 4.5٪
 8. داروسازیMreck)): 41.1 میلیارد دلار، کاهش -2.4٪
 9. مواد شیمیایی متنوع Linde)): 39 میلیارد دلار، کاهش -3.7٪
 10. کنگلومراس صنعتی ThyssenKrupp Group)): 36.9 میلیارد دلار، کاهش 4.8٪

شهر های کشور آلمان :

شهر های کشور آلمان عبارتند از برلین ، هامبورگ ، فرانکفورت ، مونیخ ، کلن ، دوسلدورف ، هانوفر ، لایپزیگ ، درسدن ، برمن ، براونشوایگ ، مونشن گلادباخ ، آوگسبورگ ، ویسبادن ، مونستر ، کارلسروهه ، گلزنکیرشن ، کارلسروهه ، مانهایم ، بیله فلد و ...

وبسایت حمل کالا جامعترین بانک اطلاعاتی در زمینه ی حمل و نقل بین المللی و داخلی با ارائه آخرین اخبار  و مقالات بازدیدکنندگان محترم را با ساز و کار ترانزیت چندوجهی کالا با روش های زمینی(جاده ای ) ، دریایی ، هوایی و ریلی آسنا می سازد . برای مشاوره رایگان و درج در لیست شرکت ها با ما تماس بگیرید .

و تمام .

ترابری در تبریز ترابری شهرام ترابر .

بیشتر بدانید :

بیشتر بدانید :

ترابری در تبریز :

حمل و نقل ترکیبی چیست :

قانون های دسترسی به شبکه حمل و نقل ریلی :

بارنامه هوایی :

بارنامه زمینی :

بارنامه ریلی :

اسیب شناسی حمل و نقل هوایی :

بالا
error: Content is protected !!